کاوا (KAVA) چیست

کاوا (KAVA) یک پلتفرم وام دهی DeFi است که به کاربران اجازه می دهد بدون دخالت موسسات مالی و سایر واسطه ها وام بگیرند و وام دهند. کاوا یک پروتکل غیرمتمرکز است و یکی از محبوب ترین پروژه ها در بخش (امور مالی غیرمتمرکز) DeFi میباشد. برخلاف بسیاری از پروتکل‌های نرم‌افزاری مشابه و پلتفرم‌های دیفای، کاوا بر روی شبکه اتریوم ساخته نشده است.

کاوا از پروژه کازموس (cosmos) به عنوان یک پلت فرم زیربنایی استفاده می کند که از پروتکل وام دهی پشتیبانی می کند، کازموس نسبت به اتریوم مقیاس پذیری بالایی دارد، قابلیت همکاری با سایر شبکه ها را داشته و عملکردهای بیشتری را به پروتکل Kava اضافه می کند.سیستم کاوا از Cosmos برای ضرب یک استیبل کوین به نام USDX استفاده می کند که معادل یک دلار است، بنابراین هر زمان که کاربر رمزارز پشتیبانی شده را به عنوان وثیقه سپرده گذاری کند، USDX ایجاد می شود و سایر کاربران می توانند وام هایی به شکل USDX دریافت کنند.

در پلتفرم کاوا کاربرانی که ارز دیجیتال خود را برای حمایت از سیستم وام دهی سرمایه گذاری می کنند، هر هفته به ازای مشارکت رمزارز KAVA پاداش دریافت خواهند کرد.

نحوه ی عملکرد کاوا به چه صورت است؟

در پروتکل وام دهی کاوا ، کاربران می‌توانند وجوه خود را در قراردادهای هوشمند به عنوان وثیقه قفل کنند و استیبل کوین USDX را به عنوان وام دریافت نمایند. کاربران میتوانند با استفاده از کیف پولهایی که قابلیت اتصال به سیستم کاوا را دارند به قراردادهای هوشمند تعبیه شده، واریز رمزارز انجام دهند .

ارز واریز شده توسط قرارداد هوشمند به صورت خودکار قفل میشود، سپس این سیستم بر اساس وجوه واریز شده، استیبل کوین‌های جدید USDX را ضرب می‌کند و کاربران می‌توانند این استیبل کوین ها را به عنوان وام دریافت کنند. برای بازیابی رمزارز تحت وثیقه، کاربران باید بدهی خود را پوشش دهند و هزینه وام را بپردازند.

بعد از پرداخت بدهی و بسته شدن قرارداد هوشمند استیبل کوینی که برای وامدهی ضرب شده بود سوزانده شده و از بین میرود. پروتکل کاوا توسط Cosmos پشتیبانی می شود، که یک شبکه Proof of Stake (مکانیزم اثبات سهام) است، به این معنی که کاوا نمی تواند استخراج شود. کاوا در فرآیند اعتبار سنجی خود و برای ایمن سازی شبکه به staking (سپرده گذاری سهام) متکی است.

کاربران می توانند کاوا را برای ایجاد گره های خود در شبکه به اشتراک بگذارند و برای این فعالیت پاداش دریافت کنند. کاوا همیشه امنیت و غیرمتمرکز بودن را در اولویت قرار داده است. امروزه، اکوسیستم بلاکچین کاوا توسط بیش از 100 تیم برنامه برنامه نویسی توسعه یافته است و توسط بیش از 100 تیم زیرساخت پشتیبانی می شود. اکوسیستم کاوا توسط چندین بنیاد بین المللی مستقل با هدف حمایت از سلامت و توسعه مستمر شبکه ها و حفظ سیستم غیرمتمرکز پروژه پشتیبانی می شود.

خلاصه

کاوا امکان وام دهی و گرفتن وام بر اساس انواع رمزارزهای پشتیبانی شده به صورت آسان و مطمئن را فراهم می کند. کاربران می توانند بر اساس سهام سپرده ی خود از یک سود سالیانه برخوردار شوند، و همچنین می توانند به نسبت سرمایه گذاری خود برای وام دهی سود کسب کنند. کاوا یک سیستم غیرمتمرکز است که فرصت استقراض و قرض دادن کریپتو را ارزیابی می کند، کاربران می توانند به یک پلتفرم وام دهی که امکان فعالیت با چندین رمزارز وجود دارد، دسترسی آسان داشته باشند.


منبع: