آراگون (ANT) سریع‌ترین و ساده‌ترین روش را برای راه‌اندازی DAO در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. این پلتفرم خدمات ارزشمندی را ارائه می‌دهد که هر شرکتی را قادر می‌سازد تا از قدرت فناوری‌ بلاکچین بدون استخدام یک متخصص داخلی استفاده کند. آراگون در سال 2016 راه‌اندازی شد و توسط انجمن آراگون به‌عنوان یک نرم‌افزار منبع‌باز ایجاد و توسعه یافت که امکان ایجاد و نگهداری سازمان‌های مستقل غیر متمرکز (DAO) را فراهم می‌کند.

سازمان‌های غیر متمرکز ایجاد شده در این شبکه به کاربران اجازه می‌دهد تا از سیستم طراحی شده و کد آن به‌عنوان یک مدل داخلی برای اهداف مختلف استفاده کنند. آراگون در شبکه‌ی اتریوم میزبانی می‌شود؛ به این معنی که شرکت‌‌‌‌کنندگان شبکه می‌توانند DAO‌ها را در‌ بلاکچین اتریوم ایجاد کنند، در بستر اتریوم مستقر شده و فعالیت داشته باشند.

آراگون (ANT) چیست؟

آراگون یک نرم‌افزار منبع‌باز (open-source) است که بر پایه‌‌ی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این نرم‌افزار برای ایجاد و نگهداری سازمان‌های مستقل غیر متمرکز استفاده می‌شود. پروژه‌ی آراگون دارای سه مؤلفه‌ی اصلی است: انجمن آراگون، مشتری آراگون و شبکه‌ی آراگون. انجمن آراگون به‌عنوان یک سازمان غیرانتفاعی عمل‌ می‌کند که با تخصیص و حفظ وجوه جمع‌آوری شده از طریق فروش توکن، شبکه‌ی آراگون را مدیریت می‌کند.

مشتری یا کلاینت آراگون، یک جعبه‌ابزار برای توسعه‌دهندگانی است که قصد ایجاد DAO را دارند و شبکه‌ی آراگون وظیفه‌‌ی پشتیبانی و تسهیل ارتباط بین کاربران و خدمات را در اکوسیستم مبتنی بر‌ بلاکچین که آراگون نمایندگی‌ می‌کند را به عهده دارد. ANT رمزارز بومی شبکه‌ی آراگون است و چندین ابزار کاربردی دارد که یکی از‌‌‌ آن‌ها رأی دادن به پیشنهادات و مشارکت در حاکمیت شبکه است.

رمزارز آراگون (ANT) در دو بازار ریال و تتر در آریومکس

آراگون (ANT) در دو بازار ریال و تتر به لیست ارزهای آریومکس با امکان واریز و برداشت، در شبکه ERC20 افزوده شد. همچنین لازم به ذکر می‌باشد که کارمزد معاملات آن تا سه روز آینده در هر دو بازار صفر می‌باشد. برای مطالعه بیشتر به مقاله رمزارز آراگون (ANT) چیست و چگونه کار می‌کند؟ مراجعه فرمایید.