کامپاند (COMP) برای هرکسی که می‌خواهد با وام دادن یا قرض گرفتن ارز دیجیتال درآمد بیشتری کسب کند، جذاب‌‌‌ است. جدای از ارزش مالی آن، کاربران پروتکل Compound دلیل دیگری برای نگهداری این توکن دارند‌‌‌‌‌. ‌‌‌‌‌هرکسی که توکن‌‌‌های COMP را در اختیار دارد،‌‌‌ می‌تواند به تصمیم‌گیری درمورد مسیر آینده این پلتفرم کمک کند‌‌‌‌‌. این ‌‌‌‌‌فرایند، شامل رأی‌گیری ‌‌‌‌‌درمورد نرخ‌‌‌های بهره آتی Compound و سایر تصمیماتی است که ممکن است بر‌‌‌‌‌ آن‌ها تأثیر بگذارد.

کامپاند (COMP) چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

Compound ارز حاکمیتی برای پروتکل Compound Decentralized Finance است؛ به این معنا که تصمیم‌گیری‌‌‌های مهم شبکه توسط جامعه دارندگان ارز comp انجام ‌‌‌‌‌می‌شود‌‌‌‌. شبکه‌‌‌های DeFi به دنبال تبدیل سیستم‌‌‌های مالی سنتی به نسخه‌‌‌های غیرمتمرکز هستند‌‌‌‌‌؛ به این ترتیب، کاربران معمولی سهمی در سود شبکه خواهند داشت؛ درآمدی که زمانی فقط در اختیار مؤسسات مالی بزرگ بود‌‌‌‌‌. Compound یک پروتکل الگوریتمی برای بازار پول است که بر روی‌‌‌ بلاکچین اتریوم ایجاد شده است‌‌‌‌‌. لازم به ذکر است که این شبکه یکی از موفق‌‌‌‌ترین پروژه‌‌‌های DeFi‌‌‌ بوده و پروژه‌ای است که به‌عنوان عامل اوج گرفتن حوزه DeFi شناخته‌‌‌ ‌‌‌‌‌می‌شود‌‌‌‌. Compound اولین پلتفرمی بود که در اواسط تابستان 2020 کسب سود از طریق سپرده‌‌‌‌‌گذاری یا همان Yield farming را به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کرد‌‌‌‌‌.

کاربران در کامپاند ارز دیجیتال خود را در استخرهای‌‌‌ بزرگ که در اصطلاح کشتزارها و مزارع‌‌‌ هستند جهت دریافت سود قفل‌‌‌ می‌کنند‌‌‌‌‌. کاربران براساس مقدار ارز دیجیتالی که قفل‌‌‌ و مدت زمانی که در استخر شرکت‌‌‌ می‌کنند، جوایزی دریافت خواهند کرد‌‌‌‌‌. برخلاف سایر استخرهای نقدینگی معمولی، در استخر‌‌‌های ییلد فارمینگ، دوره‌هایی که وجه قفل می‌شود بسیار کوتاه‌تر است‌‌‌‌‌.‌‌‌ در بسیاری از این نوع مزارع هیچ دوره قفل الزامی‌ای مطرح نمی‌شود و کاربران در بازه‌‌‌های زمانی کوتاه و بلندمدت به اختیار‌‌‌ خود می‌توانند وثیقه‌‌‌‌‌گذاری جهت دریافت سود و پاداش را انجام دهند‌‌‌‌‌.

رمزارز کامپاند (COMP) در دو بازار ریال و تتر در آریومکس

کامپاند در دو بازار ریال و تتر به لیست ارزهای آریومکس با امکان واریز و برداشت، در شبکه ERC20 افزوده شد. همچنین لازم به ذکر می‌باشد که کارمزد معاملات آن تا سه روز آینده در هر دو بازار صفر می‌باشد.
برای مطالعه بیشتر به مقاله رمزارز کامپاند (COMP) چیست و چه ویژگی‌‌‌هایی دارد؟ مراجعه فرمایید.