وقتی صحبت از پروژه‌های مالی غیرمتمرکز ‌‌می‌شود، سینتتیکس (SNX) یکی از منحصربه‌فردترین گزینه‌های موجود است‌‌. سینتتیکس یک پروتکل توزیع‌شده در بلاکچین اتریوم است که برای بیمه‌ی دارایی‌ها از آن استفاده ‌‌می‌شود‌‌.

سینتتیکس (SNX) چیست؟

پروژه‌‌ی سینتتیکس بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است و به کاربران این امکان را می‌دهد که دارایی‌های غیرمتمرکز مصنوعی را صادر کرده و همچنین‌‌‌ آن‌ها را معامله کنند‌‌. SNX قبل از تغییر نام تجاری‌اش به (Synthetix)، با نام (Havven) شناخته‌‌ می‌شد.  Synthetix امکان ایجاد دارایی‌های مصنوعی روی زنجیره‌ی معروف به (Synths) را فراهم‌‌ می‌کند و این دارایی‌های مصنوعی براساس قیمت دارایی‌ها در دنیای واقعی ارزش‌‌‌گذاری می‌شوند‌‌.

Synthetix از کالاهایی مانند طلا و نقره، ارزهای دیجیتال‌‌، شاخص‌های ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند و امکان ایجاد یک نسخه‌‌ی مصنوعی از این دارایی‌ها را در بلاکچین فراهم کرده است‌‌. این پلتفرم، دارایی‌هایی که مبتنی بر ‌‌بلاکچین نیستند را به اکوسیستم ارزهای دیجیتال فراخوانی نموده و در نتیجه، بازار مالی بالغ‌تری را ایجاد‌‌ می‌کند‌‌.

رمزارز سینتتیکس (SNX) در دو بازار ریال و تتر در آریومکس

سینتتیکس در دو بازار ریال و تتر به لیست ارزهای آریومکس با امکان واریز و برداشت، در شبکه ERC20 افزوده شد. همچنین لازم به ذکر می‌باشد که کارمزد معاملات آن تا سه روز آینده در هر دو بازار صفر می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر به مقاله رمزارز سینتتیکس (SNX) چیست و عملکرد آن چگونه است؟ مراجعه فرمایید..