Convex Finance یک پروتکل نوآورانه‌ی DeFi است که بر روی پلتفرم Curve Finance ساخته شده است. Curve یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های DeFi است که در زمان نگارش این مقاله ارزش کل قفل‌شده‌ی (TVL) در آن ۷ میلیارد دلار می‌باشد. Convex Finance بهینه‌سازی ارائه نقدینگی در Curve را آسان‌‌ می‌کند و با دستیابی به استخراج نقدینگی انبوه، پاداش‌های CRV را افزایش‌‌ می‌دهد.

رمزارز CVX چیست؟

CVX رمزارز بومی پلتفرم Convex است. برای هر توکن CRV که توسط ارائه‌دهندگان نقدینگی Curve در Convex Finance کسب شده است، در قالب رمزارز CVX است که برای پاداش بیشتر در نسبت آن ضرب‌‌ می‌شود. این توکن سهمی از درآمد پلتفرم Convex را به سرمایه‌گذاران‌‌ می‌دهد. برای کسب cvxCRV می‌توان CVX را در Convex Finance قرار داد که سهمی از درآمد CRV Curve LP و همچنین بخشی از هزینه‌ها را فراهم می‌کند. با افزایش درآمد پلتفرم Convex، پاداش بیشتری بین دارندگان cvxCRV توزیع‌‌ می‌شود. دارندگان CVX همچنین می‌توانند در مکانیسم حاکمیت Convex Finance مشارکت کنند.

رمزارز کانوکس (CVX) در دو بازار ریال و تتر در آریومکس

کانوکس در دو بازار ریال و تتر به لیست ارزهای آریومکس با امکان واریز و برداشت، در شبکه ERC20 افزوده شد. همچنین لازم به ذکر می‌باشد که کارمزد معاملات آن تا سه روز آینده در هر دو بازار صفر می‌باشد.
برای مطالعه بیشتر به مقاله رمزارز کانوکس (CVX) چیست و چگونه کار می‌کند؟ مراجعه فرمایید.