در سال‌های اخیر با رشد صنعت ‌‌رمزارز و تثبیت بازار آن در میان بازارهای مالی‌ و با ورود شرکت‌کنندگان جدید و افزایش معاملات در حوزه کریپتوکارنسی‌، بازار به رشد خود ادامه داد و به بلوغ رسید و منجر به شکل‌گیری‌ پلتفرم‌ها و محصولات جدید ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری شد. افزایش پذیرش سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و نهادی، منجر به تشکیل‌ یک اکوسیستم مالی قوی با روش‌های جدید و پیشرفته‌تر معاملات DeFi شد.

دی وای دی ایکس پلتفرمی برای روش‌های معاملاتی پیشرفته‌تر DeFi در سال ۲۰۱۷ برای معاملات مشتقات کریپتو وارد عرصه بازار شد و هم اکنون اکوسیستم قوی و نوآورانه پروتکل dYdX به معامله‌گران، شرکا و ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد تا گرد هم آیند و سیستم را مؤثرتر کنند.

معرفی رمزارز DYDX

این ارز بر پایه فناوری بلاکچین عمل می‌کند و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند. رمزارز DYDX یک پلتفرم صرافی غیرمتمرکز مشابه به binance و coinbase است که در معاملات مارجین با محصولات مشتقات پیشرفته مانند توکن‌های معامله با اهرم (leverage) به کار می‌رود. این پلتفرم قابلیت‌های منحصر به فردی را در مقایسه با صرافی‌های غیرمتمرکز معروفی مانند Uniswap ارائه می‌دهد.
dydx به عنوان یک مهره اصلی در بازار مبادلات غیرمتمرکز (DeFi) ظاهر شده است. این پلتفرم با هدف تمرکززدایی و کاربری آسان، جایگزین جذابی برای صرافی‌های متمرکز سنتی می‌باشد.

ویژگی‌های نوآورانه این پلتفرم از جمله مزیت‌های آن است که کاربران بسیاری را جذب می‌کند. همچنین، با توجه به تکامل بازار ارزهای دیجیتال، dydx دارای پتانسیل بسیار بالایی برای رشد و پیشرفت است.

رمزارز دی وای دی ایکس (DYDX) در دو بازار ریال و تتر در آریومکس

دی وای دی ایکس در دو بازار ریال و تتر به لیست ارزهای آریومکس با امکان واریز و برداشت به روی شبکه ERC20 افزوده شد. همچنین لازم به ذکر می‌باشد که کارمزد معاملات آن تا سه روز آینده در هر دو بازار صفر می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر به مقاله معرفی و کاربرد رمزارز DYDX مراجعه فرمایید.