فناوری شبکه‌ Quant، قلب پروژه Quant می‌باشد که با کمک سیستم‌عامل Overledger عملکردهای لازم برای ایجاد اعتماد بین چندین بلاکچین را به شکل خودکار درمی‌آورد. این پروژه به‌عنوان اولین سیستم‌عاملی است که با هدف اتصال زنجیره‌های بلوکی و شبکه‌ها (مانند شبکه‌های ارائه خدمات مالی، مراقبت‌های بهداشتی و…) در مقیاس جهانی، بدون اینکه مانعی برای قابلیت همکاری آن‌ها ایجاد شود، برای بلاکچین ساخته شده است.

Overledger هسته این پروژه است که اکوسیستم اقتصاد دیجیتال آینده قرار است حول آن ساخته شود و به توسعه‌دهندگان و مشاغل موجود در آن اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز چندزنجیره‌ای معروف به MApps را برای مشتریان خود بسازند. بااین‌حال، تبدیل‌ شدن به بخشی از Overledger، تنها با استفاده از توکن‌های QNT که برای پرداخت هزینه‌های استفاده از پلتفرم یا هزینه مجوزهای سالانه استفاده می‌شوند، ممکن خواهد بود.

پروژه Quant چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

ایده ایجاد Overledger/Quant در ذهن مدیرعامل و بنیانگذار پروژه، گیلبرت وردیان، زمانی که او در بخش مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کرد، متولد شد.

در آن زمان، اطلاعات بیماران در شبکه‌های متنوعی ثبت و در مجموعه‌ بسته‌های اطلاعاتی مختلفی نمایش داده می‌شدند. او با عمیق‌ شدن در این فرایند، نقش کلیدی امکان همکاری بین شبکه‌های مختلف را در تضمین پوشش بیمه شناسایی کرد. با در نظر گرفتن این موضوع، تیمی به رهبری وردیان، مجموعه‌ای از مسائل را مدیریت کردند تا در آینده مفهومی به نام «اینترنت اعتماد» ایجاد شود.

با اینکه فناوری‌های بلاکچین و دفترکل توزیع‌شده، استفاده‌های بسیاری دارند، اما همچنان در دفترکل داخلی و در شبکه‌های خارجی، قابلیت همکاری یکپارچه وجود ندارد و Quant قرار است این شکاف را به‌عنوان «حلقه گمشده» بلاکچین پر کند.فناوری Overledger قصد دارد برای هر شبکه‌ای که یک هدف خاص دارد، دروازه‌ای به تمام بلاکچین‌های دیگر فراهم کند؛ این دروازه به‌عنوان رابط کاربری قدرتمند با کارآیی بالا ارائه می‌گردد.

در پروژه quant با استفاده از بلاکچین، از ارتباط بین برنامه‌ها در اکوسیستم موردنظر پشتیبانی می‌شود. در عین حال، قابلیت همکاری، محدود به انتقال ارزش بین بلاکچین نیست؛ زیرا تبادل پیام‌ها و داده‌ها را با افزودن هش پیام به ابرداده هر تراکنش نیز پوشش می‌دهد. بدون نیاز به اضافه کردن بلاکچین دیگر، کاربران می‌توانند به اعتماد و امنیت زنجیره منبع اتکا کنند.

رمز ارز کوانت (QNT) در دو بازار ریال و تتر در آریومکس

کوانت در دو بازار ریال و تتر به لیست ارزهای آریومکس با امکان واریز و برداشت به روی شبکه ERC20 افزوده شد. همچنین لازم به ذکر می‌باشد که کارمزد معاملات آن تا سه روز آینده در هر دو بازار صفر می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر به مقاله رمزارز کوانت (QNT) چیست؟ و چه اهدافی را دنبال میکند؟ مراجعه فرمایید.